AKTUALNOŚCI

O turnieju

I Międzynarodowy Turniej o Puchar Pamięci Małego Powstańca nabiera rumieńców. Komitet organizacyjny z niezmordowanym Jerzym Piekarzewskim dopina ostatnie szczegóły. Znamy już uczestników sportowej rywalizacji.

Dla przypomnienia w turnieju wezmą udział chłopcy z rocznika 1997 i młodsi. Według wstępnych założeń spotkanie młodych sportowców , oprócz sportowej rywalizacji, ma mieć na celu także walor edukacyjno – historyczny. Stąd właśnie przedstawiciele państw walczących w Powstaniu Warszawskim po różnych stronach barykady.

I tak Ukrainę będą reprezentować drużyny Karpat Lwów i FK Lwów, Węgry drużyna VAC, a Niemcy młodzi piłkarze z Fortuny Duseldorf. Skład turnieju uzupełnią przedstawiciele warszawskich drużyn, których zawodnicy ginęli na barykadach Stolicy: Okęcie, Marymont, CWKS Legia i Polonia Warszawa.

Dla przypomnienia, turniej będzie rozgrywany na obiekcie Polonii Warszawa w dniach 1-3 sierpnia. Obecnie trwają intensywne prace organizacyjne, nad godzinowym terminarzem meczy i organizacją imprez towarzyszących – o czym poinformujemy w następnym komunikacie

wróć do aktualności